Relacja z meczu z Pogonią II

• autor: oleko1, 2009-06-13 19:24
Vielgovia Szczecin - Pogoń II Szczecin 2:7 (1:1)

Bramki:

3' Tomasz Raczak 0:1

38' Piotr Boguszewski 1:1 (asysta Andrzej Jendrysiak)

52' Michael Wołyński 1:2

58' Dawid Roszak 1:3

61' Dawid Roszak 1:4

65' Tomasz Turów 2:4

71' Dawid Roszak 2:5

73' Dawid Roszak 2:6

85' Dawid Roszak 2:7 (karny)

Pierwszego gola Pogoń zdobyła już w 3 min. gry. Tomasz Raczak dostaje idealną piłkę z rzutu rożnego na główkę i bez problemu umieszcza ją w bramce Vielgovii. W 28 min. słupek ratuje Vielgovię przed utratą gola.

W 38 min. Vielgovia kopiuje akcję Pogoni z 3 min. Idealnym podaniem z rzutu rożnego popisuje się Andrzej Jendrysiak. Piłka trafia do Piotra Boguszewskiego, który główką nie do obrony zdobywa wyrównanie dla drużyny Vielgovii. Po zdobytej bramce piłkarze Vielgovii śmielej zaatakowali bramkę Pogoni. W 43 min. Łukasz Woźniak po solowej akcji ominął dwóch obrońców Pogoni i mocno strzelił na bramkę, lecz piłka trafiła w boczną siatkę.

Po przerwie w 49 min. składną, czwórkową akcję piłkarzy Vielgovii zapoczątkował Adam Tomaszewski. Ostatecznie strzał na bramkę oddał Andrzej Jendrysiak. Niestety piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Pogoni. W 52 min. piłkarze Pogoni wykonują rzut rożny, piłka trafia do dobrze ustawionego piłkarza, który z pierwszej piłki, z bliskiej odległości, oddaje strzał na bramkę. Piłkę w pole paruje Marcin Piasecki. Dobitkę bronią obrońcy Vielgovii, a następną dobitkę paruje znowu Marcin Piasecki. Niestety następuje jeszcze jedna dobitka i piłka wpada do bramki Vielgovii. Jest to przełomowy moment gry, gdyż po tej bramce następuje seria straconych goli przez Vielgovię. W 58 min. następuje dośrodkowanie i Dawid Roszak z Pogoni wewnętrzną stroną stopy zdobywa 3 bramkę. W 61 min. piłka bita z rzutu rożnego trafia znowu do Dawida Roszaka, który nie marnuje okazji i zdobywa 4 gola. W 65 min. pada druga bramka dla Vielgovii i chyba najbardziej kuriozalna w tym meczu. Otóż Tomek Turów z połowy boiska posyła piłkę w stronę bramki Pogoni. Piłka odbiła się tuż przed bramkarzem Pogoni, przelobowała go i wpadła do bramki Pogoni, ku uciesze widowni. Piłkarze Vielgovii chyba uwierzyli, że mogą zdobyć następne bramki w tym meczu i śmielej zaatakowali drużynę Pogoni, odsłaniając jednocześnie całą swoją połowę boiska. Szybko to się zemściło, gdyż już w 71 min. piłkarz Pogoni posłał piłkę z głębi swojej połowy boiska do wychodzącego na czystą pozycję Dawida Roszaka. Ten przebiegł z piłką prawie połowę boiska i pewnym strzałem zdobył 5 bramkę. W 73 min. piłkarze Pogoni powtórzyli poprzednią akcję i zrobiło się już 2:6, przy czym tym razem Dawid Roszak przelobował wychodzącego z bramki Marcina Piaseckiego. W 85 min. Marcin Piasecki podciął ręką w polu karnym będącego już na czystej pozycji piłkarza Pogoni, za co sędzia spotkania podyktował rzut karny. Rzut karny wykorzystał Dawid Roszak. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie i mecz kończy się wynikiem 2:7 dla rezerw Pogoni. Być może, gdyby piłkarze Vielgovii nie odkryli się tak mocno w drugiej połowie, nie doznali by tak dotkliwej porażki.