Rekreacyjne kopanie

• autor: oleko1, 2009-07-14 14:55

Coraz częściej można spotkać na obiekcie należącym do klubu OKS Vielgovia młodych, a także tych już dorosłych mieszkańców Wielgowa kopiących sobie piłkę na płycie boiska. Biegają z mozołem po murawie boiska w obuwiu przeznaczonym do kopania piłki (w korkach), nie zastanawiając się czy im tak wolno. Panowie młodsi i starsi, skoro nie zadajecie sobie tego pytania, więc trzeba to zrobić za Was:

Czy wolno każdemu mającemu na to ochotę przyjść na boisko należące do OKS Vielgovii pokopać sobie piłkę?

Otóż nie wolno !!!

Teren boiska nie jest ogólnie dostępny!

Jest to teren prywatny, przeznaczony do rozgrywania meczy ligowych przez piłkarzy Klubu Vielgovia. Po to żeby uzyskać licencję na grę na płycie boiska od Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej trzeba się wiele napracować. Robi to grupa starszych wiekiem osób - członków Stowarzyszenia OKS Vielgovia. Kosztem swoich rodzin, kosztem swojego wolnego czasu ciężko pracują na to, żeby utrzymać w miarę na przyzwoitym poziomie murawę boiska. Obecnie trwa przerwa między sezonami piłkarskimi. Po ostatnim sezonie ligowym boisko przedstawiało już opłakany stan. Ubytki murawy, dołki wyryte przez piłkarzy, goła ziemia w okolicy bramek. Żeby uzyskać licencję od ZZPN, to wszystko trzeba było naprawić. Wokół bramek i na ubytki rozplanowano dwie wywrotki ziemi, zasiano worek nasion trawy, raz w tygodniu trawa jest koszona, ciągle podlewana i wszystko to po to, żeby w przerwie między sezonami trawa spokojnie powschodziła i się zakorzeniła. Tylko jak to ma się stać, skoro rekreacyjni kopacze niszczą to co zrobili inni. Żaden z nich nigdy nie zgłosił się do pomocy, ale do rekreacyjnego kopania piłki na boisku są pierwsi i pomimo, że zwraca się im uwagę, robią to dalej. Panowie zrozumcie, to wszystko robione jest społecznie, bez żadnego wynagrodzenia. Robione jest nie po to, żeby grupa bezmyślnych kopaczy (przepraszam tych którzy o tym nie wiedzieli)  obracała społeczną pracę członków stowarzyszenia w niwecz. Co by się stało z murawą boiska Pogoni czy Chemika, gdyby mieszkańcy Szczecina czy Polic przychodzili na te stadiony pokopać sobie piłkę?

Na koniec jeszcze raz prośba do ludzi normalnie myślących, nie grajcie w piłkę na boisku OKS Vielgovii, grajcie w piłkę na niedaleko położonym boisku treningowym, tam Wam tego nikt nie zabroni.

autor: scotty 2009-07-14 20:21:51

Profil scotty w Futbolowo Mądrze powiedziane oleko później gramy jak na podwórkowym boisku

autor: kostka00 2009-07-18 10:36:02

Profil kostka00 w Futbolowo oleko a czy Pogon jak i Chemik trenuja na glownej plycie??? jakie kluby pozwalaja trenowac na glownej plycie??? wiem ze to sie ciebie nie tyczy ale no trzeba gdzies to napisac. Najpierw trzeba zaczac robic porzadek w klubie co do miejsca trenowania a potem czepiac sie ludzi bo garstka ludzi to nie jest to samo co  15zawodnikow w korkach na treningu silowym itp Pzdro