Czy potrzebne były pyskówki?

• autor: oleko1, 2009-08-30 19:46

Vielgovia Szczecin – Znicz Niedźwiedź 3:4 (3:2)

Bramki:

3' Mariusz Chmara 1:0 (asysta Andrzej Jendrysiak)

10' Patryk Trajdecki 1:1

22' Tomasz Opatowski 2:1 (asysta Adam Tomaszewski)

32' Piotr Boguszewski 3:1 (karny po faulu na Damianie Janaszczyku)

38' Oskar Wiwer 3:2 (ze spalonego)

88' Dariusz Górniewicz 3:3

91' Marcin Młynarczyk 3:4

Drużyna Vielgovii rozpoczęła mecz ze Zniczem od mocnego uderzenia. Pierwszą bramkę dla Vielgovii już w 3 minucie, po podaniu Andrzeja Jendrysiaka, zdobywa Mariusz Chmara.

Odpowiedź Znicza nastąpiła w 10 minucie gry. Wtedy to nastąpił przerzut piłki z lewej strony boiska na prawą. Wprawdzie akcję mógł przerwać Maciej Kaczmarek, ale niestety minął się z piłką w połowie jej drogi na prawą stronę. Piłka trafiła do wychodzącego na czystą pozycję Patryka Trajdeckiego, który precyzyjnym strzałem zdobywa gola dla drużyny Znicza. Już minutę później, bo w 11 minucie, na prowadzenie mógł wyprowadzić Vielgovię Tomasz Opatowski, ale będąc sam na sam z wychodzącym z bramki bramkarzem Znicza, strzela prosto w niego. W 22 minucie Opatowski w pełni się rehabilituje zdobywając drugiego gola dla Vielgovii. Rzut rożny wykonuje Adam Tomaszewski. Piłka trafia wprost na nogę Opatowskiego, który strzałem nie do obrony podwyższa wynik meczu na 2:1 dla Velgovii. W 32 minucie w polu karnym zostaje sfaulowany Damian Janaszczyk. Sędzia pokazuje na jedenastkę. Pewnym wykonawcą rzutu karnego jest stały egzekutor Vielgovii Piotr Boguszewski, podwyższając wynik meczu na 3:1. W 38 minucie kontaktowego gola, z około dwu metrowego spalonego, dla Znicza zdobywa były piłkarz Vielgovii Oskar Wiwer. Sędzia gola uznaje i jest 3:2.

W drugiej połowie, już w pierwszej mnucie gry, poszedł szybki atak lewą stroną. Skończył się jednak na niczym, gdyż wychodzącego na czystą pozycję, na wysokości pola karnego, piłkarza Znicza chwycił silny skurcz nogi i po przewrotce opuścił boisko przy pomocy kolegów z zespołu. W 53 minucie kontuzji nabawił się bramkarz Znicza i musiał opuścić boisko. W 55 minucie poprzeczka (prawie spojenie słupka i poprzeczki) ratuje Vielgovię od utraty bramki. W dalszym przebiegu meczu coraz bardziej zaczęła zaznaczać się przewaga drużyny gości. W 63 minucie boisko opuszcza Mariusz Chmara, zastępuje go Przemysław Franczak. W 81 minucie Damiana Maziaka zmienia Mariusz Cocek - nietrafiony zmiennik, być może byłoby lepiej gdyby wszedł Damian Szukiewicz. Po chwili za dyskusje (przekleństwa) żółtą kartką ukarany zostaje Piotr Boguszewski. W 85 minucie za Andrzeja Jendrysiaka wchodzi Michał Suska. W 88 minucie w końcu piłkarze Znicza zdobywają upragnione wyrównanie na 3:3. Zdobywcą gola jest Dariusz Górniewicz. Prawdopodobnie takim wynikiem skończyłby się ten mecz, gdyby nie pewne wydarzenie. Nieoczekiwanie, po straconej bramce, bramkarz Vielgovii, Marek Zdonek, słownie atakuje sędziego bocznego. Sędzia boczny interweniuje u głównego. Sędzia główny przerywa mecz. Następują dyskusje i po pewnym czasie sędzia główny dyktuje, z około piątego metra, rzut wolny dla gości, a Zdonek otrzymuje żółtą kartkę. Piłka uderzona z rzutu wolnego odbija się od piłkarza czy ustawionego muru i leci wzdłuż bramki. Doskakuje do niej Marcin Młynarczyk ze Znicza i zdobywa prowadzenie dla gości. Piłka wpada do pustej części bramki Vielgovii. Mecz kończy się zwycięstwem gości 4:3.

W pierwszej połowie Vielgovia miała nieznaczną przewagę i grała dobry mecz. Była gra piłką, dokładne podania, piłkarze potrafili pokazać się swoim kolegom, stwarzali duże zagrożenie pod bramką Znicza. Swoją dobrą grą piłkarze Vielgovii zaskoczyli wszystkich przybyłych kibiców. Kibice Vielgovii z zadowoleniem oglądali to co działo się na boisku. Co stało się w szatni nie wiadomo, ale po przerwie do meczu przystąpiła już całkiem inna drużyna. Vielgovia zepchnięta do obrony własnej bramki, nie potrafiła wyprowadzić skutecznej kontry. Jak już poszła jakaś akcja w stronę bramki gości, to skutecznie przerywał ją były piłkarz Vielgovii Tomasz Kustrzyk. W drugiej odsłonie piłkarze Vielgovii nie potrafili znaleźć skutecznej recepty, na bardzo dobrze zorganizowanych piłkarzy Znicza. Patrząc na ten mecz przypomniał mi się mecz z Fagusem Kołbacz, to tak jakby była powtórka z tamtego meczu. Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu naszych piłkarzy i prowadzenie, druga połowa założony zamek hokejowy na połowie Vielgovii i przegrany mecz. Cieszy fakt, że atak Vielgovii jest tak skuteczny - dwa mecze siedem goli. Martwi fakt, że obrona Vielgovii w dalszym ciągu jest tak dziurawa - dwa mecze straconych dziewięć goli. Żal wysiłku włożonego w ten mecz. Szkoda, że tak pochopnie roztrwonionego w końcówce spotkania.