Sport.pl

Aktualności

Srogi rewanż za „jesień”

• autor: oleko1, 2010-03-23 18:37

Przed meczem nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa seniorów Vielgovii, choć wiadomo było, że drużyna z Wielgowa w czasie przerwy zimowej wzmocniła się. Do naszej ekipy powrócili dawni piłkarze grający w ubiegłych sezonach: Marek Teresiak, Andrzej Krawacki i Mariusz Szymoniak, a także dołączyło dwóch nowych: Paweł Tomczak i Tomasz Jamro.

Już w 8 minucie meczu piłkarze Vielgovii strzelili pierwszego gola. Rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Andrzej Krawacki. Idealnie posłał piłkę na głowę Macieja Kaczmarka, ten sprytnie przyłożył głowę i piłka znalazła się w bramce Bryzy Reńsko.

Sędzia jednak gola nie uznał, gdyż Kaczmarek znajdował się na pozycji spalonej. W 10 minucie za faul został ukarany żółtą kartką piłkarz Bryzy. W 14 minucie, lewą stroną, piłkę pociągnął Tomasz Jamro i będąc na wysokości pola karnego dośrodkował ją pod bramkę gości. Na to czekał Paweł Tomczak, który mocnym strzałem z pierwszej piłki zdobył prowadzenie dla Vielgovii. Zaskoczonemu tym strzałem bramkarzowi gości pozostało wyciągnięcie piłki z siatki. Vielgovia po zdobytej bramce złapała wiatr w plecy i co rusz przeprowadzała groźne ataki na bramkę Bryzy Reńsko. Piłkarze z Reńska też groźnie kontratakowali. Broniąc własnego przedpola, za faule na przeciwnikach żółtymi kartkami zostali ukarani, w 24 minucie Piotr Boguszewski, a w 27 minucie Mariusz Szymoniak, obaj z Vielgovii. W 30 minucie pięknym strzałem z środka pola, z za pola karnego, popisał się Andrzej Jendruysiak. Posłał piłkę tuż pod poprzeczkę, ale bramkarz gości jakimś cudem podbił piłkę lekko w górę i piłka po poprzeczce poszybowała za bramkę. W 38 minucie ostro grającego Mariusza Szymoniaka zmienia Adam Tomaszewski. Adam Tomaszewski w 44 minucie gry wykonuje rzut wolny z za pola karnego. Piłka po jego mocnym strzale opuszcza boisko centymetry od prawego słupka bramki Bryzy. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po przerwie za Mateusza Przybyłowskiego wchodzi Michał Jatczak, wzmacniając siłę przebicia drużyny Viegovii. W 54 minucie znajdujący się na 30 metrze przed bramką gości Marek Teresiak dostaje piłkę od Andrzeja Jendrysiaka i celnym strzałem w górne rejony bramki podwyższa wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy. W 63 minucie Adam Tomaszewski dośrodkowuje piłkę z lewej strony boiska, a Paweł Tomczak dopełnia formalności zdobywając główką trzeciego gola dla Vielgovii. Minutę później ten sam duet, Tomaszewski i Tomczak, zdobywają czwartego gola. Tomaszewski podaje piłkę z środka boiska do wysuniętego do przodu Pawła Tomczaka, a ten strzela bramkę. W 72 minucie za Marka Teresiaka wchodzi Michał Suska. W 77 minucie po koronkowej akcji w wykonaniu trzech piłkarzy Vielgovii, ostatni z nich podaje pikę do idealnie ustawionego pod bramką gości Andrzeja Jendrysiaka. Jendrysiak strzela, lecz piłka niestety nad poprzeczką wychodzi poza bramkę Bryzy Reńsko. Vielgovia zasłużenie wygrywa ten mecz w stosunku 4:0.

Sędziowie dobrze poprowadzili to spotkanie, nie dopuszczając do zbyt ostrej gry.

Brawa dla piłkarzy Vielgovii za grę piłką, za walkę w meczu, za całe widowisko, takich chcemy Was oglądać!